Neredeyim : Haberler > FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HAKLARI KOORDİNASYON KURULU 20. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HAKLARI KOORDİNASYON KURULU 20. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulunun 20. Toplantısı, 26 Haziran 2018 günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel YAYAN ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer ARISOY başkanlığında gerçekleştirildi.

Türk Patent ve Marka Kurumu binasında gerçekleştirilen toplantıya Telif Hakları Genel Müdürü Dr.Şaban KARATAŞ ve Genel Müdürlük temsilcileri katılım sağladı. Toplantı, Koordinasyon Kuruluna üye kurumların üst düzey yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Dr.Şaban KARATAŞ yaptığı sunumunda 2018 yılının ilk 6 ayında telif hakları alanında yaşanan gelişmeleri istatistiki veriler ışığında açıkladı.

Toplantıda gündemde yer alan; 2018 yılının ilk yarısında fikri ve sınai mülkiyet alanında yaşanan gelişmeler, Ulusal Fikri Haklar Strateji Belgesi ve Eylem Planı ile Ulusal Coğrafi İşaretler Strateji Belgesi ve Eylem Planının uygulanmasına yönelik çalışmalar, Avrupa Birliği 2018 Yılı Türkiye İlerleme Raporu Fikri Mülkiyet Hukuku Faslındaki tespitlerin değerlendirilmesi konuları ele alındı.

2008/7 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile kurulan ve sekretaryasını Türk Patent ve Marka Kurumu'nun yürüttüğü Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu; Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, AB Bakanlığı, TÜBİTAK, Türk Patent ve Marka Kurumu, Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve TOBB’dan üst düzey temsilcilerin katılımıyla yılda iki kez toplanmaktadır.

 

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 26.06.2018 | Güncellenme Tarihi: 26.06.2018