Neredeyim : Haberler > FİLİSTİN UNESCO MİLLİ KOMİSYONU GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

FİLİSTİN UNESCO MİLLİ KOMİSYONU GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Filistin UNESCO Milli Komisyonu üyeleri tarafından Genel Müdürlüğümüze yapılan ziyarette, Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya TAŞKENT ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı M.Öcal OĞUZ tarafından UNESCO 2005 “Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi” özelinde ileriye dönük işbirliği imkanları istişare edildi.

Ziyarette ayrıca Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığı Daire Başkanı Umut DENİZ, Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı Fatoş ALTUNÇ, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü ve Sözleşme İrtibat kişisi Uzman Belgin ASLAN ile UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Uzmanları İrem ALPASLAN ve Aslı HETEMOĞLU yer aldı. Sözleşmenin çerçevesi ve amaçları bağlamında iki ülkenin çalışmalarının değerlendirildiği ziyarette, Türkiye’nin Sözleşmeyi kabul süreci ve projeleri hakkında heyete bilgi sunuldu.

Filistin Heyeti tarafından Sözleşmenin uygulanması, kültür endüstrileri ve telif hakları konularında teknik destek ve geleceğe dönük ortak işbirliği çalışmaları veya uzman ziyaretleri gibi hususlar görüşüldü.

Bir hafta boyunca Ankarada olacak olan Filistin Heyeti UNESCO'nun diğer sözleşmelerini istişare etmek üzere Bakanlığımızın ilgili birimlerine ziyaretlerini sürdürecekler.

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 20.06.2019 | Güncellenme Tarihi: 20.06.2019