Neredeyim : Haberler > TELİF HAKLARI EĞİTİM MERKEZİ TANITIM TOPLANTISI VE ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TELİF HAKLARI EĞİTİM MERKEZİ TANITIM TOPLANTISI VE ÜNİVERSİTELERLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Özgül ÖZKAN YAVUZ’un katılımıyla 10 Temmuz 2019 tarihinde, Ankara Ulus’ta, Telif Hakları Genel Müdürlüğünün yeni hizmet binası olan Bakanlığımızın tarihi binasında, "Telif Hakları Eğitim Merkezi Tanıtım Toplantısı ve Üniversitelerle İşbirliği Protokolü İmza Töreni" gerçekleştirilmiştir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya TAŞKENT’in ev sahipliğindeki programda; fikri mülkiyet hukuku, kültür politikaları, kültür endüstrisi ve kültür yönetimi alanlarında çalışmalar yürüten Ankara Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi rektörleri veya rektör yardımcıları ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Özgül ÖZKAN YAVUZ işbirliği protokollerini imzalamışlardır.

Yargıtay, İçişleri Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi gibi kamu kurumlarının temsilcileri, akademisyenler ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile basın mensuplarının katılım sağladığı imza töreninde Bakan Yardımcımız yaptığı konuşmada dijital dünyada fikri mülkiyetin kurumsallaşmasının önemi ile kültür endüstrileri ve kültür ekonomisinin yarattığı katma değeri vurgulayarak Fikri Mülkiyet Akademisi ve Telif Hakları Eğitim Merkezinin önemli bir boşluğu doldurarak öncü konumda olacağına olan inancını dile getirmiştir.

Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya TAŞKENT, yaptığı açılış konuşmasında fikri mülkiyetin önemini vurgulayarak Eğitim Merkezinin hedeflerine değinmiştir. Proje ve Eğitim Daire Başkanı Emire CETE tarafından Eğitim Merkezinin faaliyetlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirilmiştir. Üniversite rektörleri tarafından yapılan konuşmalarda ise bu işbirliğinin, ilerleyen dönemlerde bilgi transferi, deneyim aktarımı, ortak veri ve kaynak kullanımı ile orta eğitim etkinlikleri gibi başlıklar açısından önemli bir adım olduğu dile getirilmiştir.

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 10.07.2019 | Güncellenme Tarihi: 10.07.2019