T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞITELİF HAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Neredeyim : Duyurular > SESAM Genel Kurulu Hakkında Önemli Duyuru,

SESAM Genel Kurulu Hakkında Önemli Duyuru,

SESAM Genel Kurulu Hakkında Önemli Duyuru,

https://www.telifhaklari.gov.tr/duyuru/SESAM-Uyelerinin-Dikkatine     linkinden

Türkiye  Sinema  Eseri  Sahipleri  Meslek  Birliği (SESAM) Olağanüstü Genel Kuruluna ilişkin bilgi verilmişti.

Bu çerçevede SESAM’ın Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 28.06.2022 Salı günü, ilk toplantıda çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantı 05.07.2022 Salı günü gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda;

Üyelerin salona girişi bakımından resmi makamlarca verilmiş kimlik belgeleri ile tüzel kişiler açısından Birliğe bildirilen yetkili kişi dışında bir yetkili gelecek ise temsil yetkisini gösterir belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Toplantı, yeter sayısı sağlandıktan sonra başlayacaktır. Yeter sayının, toplantı başlangıç saatinden (13.00) itibaren en geç 1 saat içinde (yani en geç 14.00)’a kadar sağlanamaması halinde toplantı gerçekleştirilememiş sayılacaktır.

Diğer taraftan, genel kurul çağrısının yapıldığı tarihte SESAM’ın kayıtlarına göre üye olarak görünmeyen bu nedenle ilan edilen hazirun listesinde yer almayan hak sahiplerinin toplantıya girebilmesi için, toplantıda hazır bulunan üyelerin en az onda birinin önerisi, genel kurul kararıyla gündeme madde eklenmesi ve eklenen gündem neticesinde üyelik başvurularının kabulü gerekmektedir.

Bu çerçevede, genel kurul çağrısı yapılmayan hak sahipleri ancak üyeliklerinin genel kurul tarafından kabulü sonrasında salona girebileceklerdir.

Eklenme Tarihi: 15.06.2022 | Güncellenme Tarihi: 15.06.2022